poniedziałek, 29 listopad 2021

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

OREW

Mamy nową windę!

W dniu 19 października oddaliśmy do użytku windę! To wielkie wydarzenie, ponieważ wieńczy dzieło wielu ludzkich serc. Winda została w połowie dofinansowana przez PFRON, a pozostała kwota pochodzi z dwukrotnie prowadzonej akcji przez PSONI pod nazwą: „Kilometry Dobra” oraz ze wsparcia naszych Darczyńców. Windę poświęcił ks. Kanonik Marian Koźma, a przecięcia wstęgi dokonali: p. Maciej Szymański – dyrektor PFRON Oddział w Rzeszowie, p. Marek Kudła – Wicestarosta Przemyski, p. Danuta Wiech – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, p. Piotr Kamiński – wykonawca budowy szybu windowego, p. Tomasz Kowal – PSONI w Przemyślu, Marek Lisowiec – wychowanek OREW.
Podczas tego wydarzenia Zarząd PSONI złożył gratulacje i serdeczne życzenia p. Maciejowi Szymańskiemu z okazji 30-lecia działalności PFRON. Uroczystość uświetnił występ najmłodszych wychowanków, któremu towarzyszyli Panowie wokaliści z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich wraz z p. Elżbietą Bernatek. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz przybyłym Gościom: p. Maciejowi Kamińskiemu – Przewodniczącemu Rady Miasta, p. Andrzejowi Daćko z Wydziału Spraw Społecznych, p. Agacie Grochole – Kierownikowi ŚDS, p. Katarzynie Szafirskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców OREW oraz społeczności PSONI.

Święto Edukacji 2021

Dzień Nauczyciela przebiegł w miłej atmosferze.
Były życzenia, piosenki i wierszyki. Było także pasowanie na wychowanka OREW.
W imieniu Rodziców naszych Wychowanków, życzenia gronu pedagogicznemu złożyła Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Katarzyna Szafirska, która poczęstowała wszystkich słodkim co nieco.

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Wczoraj rozpoczęliśmy uroczystym apelem nowy rok szkolny 2021/22, a wraz z nim przyszły nowe nadzieje związane z dobrym zdrowiem, postępami w edukacji, terapii, rehabilitacji, jednym słowem - w rozwoju dzieci i młodzieży OREW.

Ta ogromna siła, budząca nadzieję, tkwi w pasji
i profesjonalizmie całego zespołu pracowników ośrodka, jak również wypływa z miłości i ogromu działań podejmowanych przez rodziców.

Powitaliśmy nowo przybyłych wychowanków oraz pracowników OREW.
Pani Dyrektor życzyła wszystkim wychowankom, pracownikom i rodzicom aby ten rok szkolny był zdrowy, bezpieczny, twórczy, postępowy, pełen dobrej energii i optymizmu; aby przyjazdy do ośrodka i powroty do domu były bezpieczne, a wychowankowie osiągali satysfakcjonujące wyniki w sferze edukacyjno-rehabilitacyjnej i aby nie zabrakło im uśmiechu na twarzy i mocy do mierzenia się z nowymi wyzwaniami.

Zatem...
Drogie Dzieci, Droga Młodzieży, Szanowni Rodzice i Pracownicy OREW, uroczyście ogłaszamy, że rok szkolny 2021/22 został rozpoczęty.

Obchody 10. rocznicy śmierci Heidi Wernerus-Neman

W dniu 26 sierpnia 2021 r., w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu, odbyła się pierwsza część się uroczystych obchodów upamiętniających osobę Heidi Wernerus-Neuman, która zmarła
24 sierpnia 2011 r., w Paderborn. Podczas tej uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Wojciech Bakun - Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Bogusław Świeży Wiceprezydent, Pan Janusz Zapotocki - Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Pan Piotr Jop - Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Przemyśl-Paderborn, Pan Leszek Krzywoń były i wieloletni Prezes tegoż Stowarzyszenia wraz z członkami, rodzice i pracownicy PSONI wraz z delegacją wychowanków oraz przyjaciele, sympatycy i znajomi Heidi Wernerus-Neuman.

Czytaj więcej...

Podarunek od serca

Przemyskie Święto Fajki zawsze poprzedza piknik charytatywny wraz z aukcją na cel charytatywny. W tym roku Zbigniew Bednarczyk wraz z członkami Mr. Bróg postanowili wesprzeć rodziców Emila i Kuby, a celem jest dofinansowanie do specjalistycznego wózka oraz podnośnika osoby niepełnosprawnej. Wielkie serca zawsze przynoszą owoce, a ziarno zasiane mnoży i potęguje dobroć i miłość. Dziękujemy :)

Losowe zdjęcie

30.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube