poniedziałek, 26 wrzesień 2022

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Wielki FINAŁ Kilometrów Dobra


3 czerwca w Medyce odbył się Finał naszej kampanii „Kilometry Dobra” połączony z Gminnym Dniem Dziecka. Dzieci mogły korzystać z atrakcji na placu - były grillowana kiełbaska, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka motorem, magiczne lustro, malowanie twarzy, skręcanie balonów, pokazy sprzętu Straży Granicznej, Straży Pożarnej, przejazd ciuchcią.

Na uwagę zasługiwała bogato wyposażona loteria fantowa. Na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkola w Medyce, ze szkół podstawowych w Torkach, Lesznie, Siedliskach, Hureczku i Medyce i z medyckiego gimnazjum. Imprezę uświetnił zespół wokalny z V Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu pod kierunkiem p. Anny Jakubiak, a wieczorem odbył się koncert zespołu Ta-Joj im. Kazimierza „Kija” Galikowskiego. O nagłośnienie zadbali panowie Wojciech i Kacper Gumienny.
Atrakcje na dla dzieci przygotowali:
• Wójt Gminy Medyka - pan Marek Iwasieczko,
• Gminne Centrum Kulturalne - pani Bernadeta Golik,
• Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu,
• Radni Gminy Medyka.
Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Organizatorem jest Polski Instytut Filantropii. Jest to kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną po raz pierwszy wzięło udział w kampanii, a celem jest stworzenie warunków do usamodzielniania osób z niepełnosprawnością intelektualną – 3 mieszkań treningowych.
Ambasadorami przemyskich Kilometrów Dobra byli:
• p. Elżbieta Lewicka - dziennikarka Radia Rzeszów,
• p. Magdalena Skubisz - pisarka,
• Kamil Kamiński - e-sportowiec „Counter Strike”.
Patronat honorowy nad Kampanią pełnili: Starostwo Powiatowe - pan Jan Pączek, Prezydent Miasta Przemyśla - pan Robert Choma; natomiast patronat medialny: Telewizja Rzeszów, Telewizja Toya, Życie Podkarpackie, Radio ESKA.
Finał akcji wsparli: Pan Wójt - Marek Iwasieczko oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Medyckiej.
W kampanii Kilometry Dobra wzięło udział bardzo dużo szkół z Przemyśla i okolic, wiele instytucji i bardzo dużo darczyńców.
W trakcie imprezy na taśmach układane były złotówki, czyli liczone było zebrane Dobro.
Dziękujemy Panu Wójtowi Markowi Iwasieczko za gościnność, wsparcie i hojne serce; oraz wyjątkowym wolontariuszom: Pani Bernadecie Golik, Pani Sylwii Szczygieł-Chomik, Panu Mariuszowi Gumiennemu. Serdeczne podziękowania składamy ks. proboszczowi Mariuszowi Rybie, ks. Piotrowi Obłaskiemu, p. Mieczysławowi Figieli - Sołtysowi Medyki, p. Anny Figieli. Dziękujemy także Ratownikom Medycznym, Ochotniczej Straży Pożarnej, Placówce Straży Granicznej w Medyce, Orkiestrze Dętej, koordynatorkom Kampanii Kilometry Dobra: p. Renacie Pudłowskie, p. Katarzynie Kocyle, p. Agnieszce Wątróbskiej oraz zespołowi niezwykle zaangażowanych pracowników PSONI.

Losowe zdjęcie

38.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube