piątek, 01 grudzień 2023

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa!
Dalej, dalej, siostry wiedźmy,
Czarodziejski krąg zawiedźmy
Ot tak, ot tak, ot tak;
Trzykroć tak i trzykroć wspak,
Trzykroć jeszcze do dziewięciu:
Pst! — już po zaklęciu.
Wiliam Shakespeare, Makbet

Zgodnie z polską tradycją dnia 23.11.2015 r. obchodziliśmy dzień wróżb i zabaw andrzejkowych. Cała impreza odbyła się w hotelu Albatros w Przemyślu, którego dyrektorem jest Pan Ryszard Ziobro. W zabawie uczestniczyli wychowankowie Ośrodka wraz z rodzicami, nauczycielami i opiekunami. Przy wróżbach czuwali wolontariusze z Klubu Garnizonowego w Przemyślu pod kierunkiem Pani Eli Bernatek. Podczas zabawy każdy mógł wylosować sobie wróżbę przepowiadającą przyszłość. Wychowankowie brali udział w tradycyjnym laniu wosku przez klucz, losowali imiona przyszłego męża/żony. Wszystkie wróżby okazały się pomyśle, wywołały uśmiech i zadowolenie wśród zgromadzonych. Nie zabrakło również tańców, pląsów i zabaw przy muzyce. Po andrzejkowych szaleństwach przyszedł czas na mały poczęstunek i słodkości.

W trakcie zabawy odbyły się równocześnie 18 urodziny Maćka oraz pasowanie na uczniów: Dominika, Jessiki, Wiktora oraz Jakuba. Pasowania dokonała zastępca dyrektora OREW Agnieszka Wnorowska, zaś uroczyste ślubowanie w imieniu pasowanych dzieci złożyli ich rodzice i opiekunowie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie biretów, pamiątkowych dyplomów oraz słodkiego upominku. Wszystkim nowym uczniom życzymy wielu sukcesów w murach naszego ośrodka, a rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech!


Sylwia Kindlik
Beata Zubik
Patryk Kulawik
Ela Bernatek
Anna Jakubiak

Losowe zdjęcie

18.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube