sobota, 24 luty 2024

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Dzień Ziemi

Na całym świecie dzień 22 kwietnia to bardzo ważna data. Świętujemy wtedy Dzień Ziemi. Postanowiliśmy połączyć to święto z zajęciami i zwrócić uwagę na ważne zachowania proekologiczne, które powinny przełożyć się na czystość i porządek na naszej planecie. Na początku zajęć w ramach prac technicznych wykonaliśmy z materiałów recyklingowych „Sprzątającego Robota”.

Każdy wykonał jakąś część tej pożytecznej maszyny, wykorzystując min.: rolki po papierach - do zrobienia nóg i rąk robota, tekturowe pudełka do wykonania brzucha i papierowy talerzyk imitujący głowę. Nasz robot miał możliwość zbierania w swoim „brzuchu” śmieci i odpadków, które umieszczaliśmy w nim zbierając i wyszukując je w naszym najbliższym otoczeniu. Kolejnym ważnym elementem zajęć były zasady segregacji śmieci w zależności od ich rodzaju i możliwości dalszego recyklingu. W przygotowanych wcześniej pojemnikach,
oznaczonych konkretnymi kolorami: zielonym, niebieskim, żółtym umieszczaliśmy odpadki poznając przy okazji ich fakturę, kształt, kolor. W tym czasie omawialiśmy z naszą Panią jak można je przekształcić w nowy produkt. Końcowym elementem zajęć było wyrabianie i utrwalanie prawidłowych nawyków porządkowych w naszym najbliższym otoczeniu. Używaliśmy przyborów do sprzątania tj.: odkurzacza, miotły, mopa, szmatek, szufelki do śmieci, skupiając się równocześnie na doznaniach sensorycznych, jakie dawały nam faktury i kształty tych przedmiotów. Każdy z nas miał konkretne zadanie, z którego wzorowo się wywiązaliśmy. Zrobiliśmy także pranie i wywiesiliśmy je na suszarce, co pozwoliło nam zwrócić uwagę na nasze odczucia w kontakcie z ciepłym i mokrym praniem. Dzięki tym zajęciom mogliśmy na własnym przykładzie poznać jak ważna jest dbałość o naszą planetę i jak wiele zależy właśnie od nas.

Losowe zdjęcie

34.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube