czwartek, 22 luty 2024

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Poznajemy ślimaki

 

W kwietniu pogoda, mimo wiosny w kalendarzu, bywa zmienna - to świeci słońce, to pada śnieg.
W ramach dzisiejszych zajęć postanowiliśmy zaprosić nietypowych gości, którzy o tej porze roku zaczynają budzić się z zimowego letargu. Tymi gośćmi były ślimaki winniczki. Wychowankowie mogli z bliska zapoznać się z wyglądem, zachowaniem i zwyczajami ślimaków.

W ramach stymulacji zmysłowej każdy dotykał i mógł poczuć na własnej ręce ciężar, temperaturę i sposób poruszania się naszych gości. W trakcie naszej pracy usłyszeliśmy od wychowawczyni ciekawe informacje na temat zwyczajów żywieniowych ślimaków oraz przyjrzeć się z bliska znanemu nam z wierszyków
i piosenek domkowi-muszelce, który każdy ślimak nosi na własnych plecach. Wykorzystaliśmy do tego piktogramy, ilustracje oraz piosenki i wierszyki. Naszą przygodę z poznawaniem zwyczajów tych zwierzątek utrwaliliśmy poprzez wykonanie pracy plastycznej
w postaci figurki ślimaka z plasteliny i prawdziwych muszelek.
Powyższe zajęcia są pierwsza częścią zajęć o ślimakach; druga miała charakter kulinarny. Ponieważ nasze tradycje kulinarne różnią się nieco od nawyków Francuzów, pozwoliliśmy sobie przygotować przekąskę – „ślimaki” do zjedzenia… ale spokojnie! W całości wykonaliśmy je z produktów spożywczych, dostępnych w sklepach tj.: ciasta francuskiego, kiełbasek oraz żółtego sera. Wszystkie produkty były krojone własnoręcznie przez nas, z zastosowaniem znanych nam z innych zajęć o charakterze kulinarnym przyborów kuchennych. Mogliśmy stymulować nasze zmysły: powonienia i smaku podczas próbowania kolejnych produktów oraz dotyku przy formowaniu naszych „ciasteczkowych ślimaków”. Po tak wyczerpujących zajęciach oddaliśmy się przyjemności jedzenia naszych smakołyków.

Losowe zdjęcie

39.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube