wtorek, 07 luty 2023

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

"Aktywni niepełnosprawni” – w stronę niezależnego życia osób z niepełnosprawnościami – konsultacje społeczne

„Aktywni niepełnosprawni” – w stronę niezależnego życia osób z niepełnosprawnościami – konsultacje społeczne

Zachęcamy Państwa do udziału w konsultacjach społecznych; do pozostawienia swojego głosu, opinii, stanowiska w kwestii włączenia osób niepełnosprawnych w życie społeczne; do uczestnictwa we współtworzeniu rozwiązań i ich testowania w życiu.

 

Odpowiedzią na zagadnienia związane z wdrażaniem osób niepełnosprawnych do samodzielności jest wspólny projekt realizowany przy udziale Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i m.in. naszym, pod nazwą „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”.

Projekt „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”, jest realizowany od 1 pażdziernika.2020 r., i trwa nadal, a jego zakończenie planowane jest na czerwiec 2023 r. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tak duży projekt dotyczący włączenia osób z niepełnosprawnością w życie społeczne, a co istotne można w nim zarówno proponować rozwiązania jak i je testować. Efekty działań projektu będą zgodne z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych.

Wśród realizatorów Projektu, są:
• Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie – Lider,
• Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
• Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,
• Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi – partnerzy

Głównym celem Projektu jest zmiana systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami i zwiększenie szans na niezależne życie każdej osoby z niepełnosprawnością.

Efektem działań w ramach Projektu będzie między innymi podniesienie jakości i efektywności działań realizowanych przez warsztaty terapii zajęciowej oraz wypracowanie i wdrożenie standardu usług asystenckich świadczonych na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Już jesienią w całej Polsce zostaną przeprowadzone konsultacje dotyczące proponowanych rozwiązań, następnie przez prawie rok, w ramach pilotażu zostaną przeprowadzone testy zaproponowanych instrumentów. Zwieńczeniem tych działań będzie przygotowanie projektów aktów prawnych, które wdrożą proponowane rozwiązania.

Projekt „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Co Państwo możecie zrobić?
Założenie Projektu jest takie, aby mogły wypowiedzieć się w nim przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami. Stąd wzięła się idea organizowania warsztatów, seminariów, wywiadów grupowych i indywidualnych. Te konsultacje społeczne mają dla Projektu kluczowe znaczenie, dlatego każdy może podzielić się swoją opinią lub określić swoje stanowisko na temat włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami.
W tym celu udostępniona jest platforma konsultacyjna, gdzie można wejść i wypełnić ankietę lub zostawić swoją opinię w postaci tekstu, pliku audio czy wideo, jak również znaleźć więcej informacji o projektach i aktualnych działaniach.

http://wlaczeniespoleczne.pl

Losowe zdjęcie

52.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube