piątek, 01 grudzień 2023

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Wizyta Św. Mikołaja w OREW

6. grudnia to wyjątkowy dzień w kalendarzu każdego dziecka i każdego dorosłego, który na zawsze pozostał dzieckiem. W naszym Ośrodku ten szczególny dzień zdarzył się nieco wcześniej, bo już 4. grudnia.
Atmosferę oczekiwania można było odczuć już od samego rana. Mikołajkowy nastrój było widać od chwili przekroczenia progu Ośrodka. Piękny wystrój i przyjemne podniecenie, zwiastowały przybycie wyjątkowo oczekiwanego gościa.

Od samego rana w placówce panowały radość i poruszenie, prawie jak w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę.
Nasi wychowankowie z wielką niecierpliwością spoglądali w kierunku drzwi – nasłuchując odgłosów i kroków św. Mikołaja. Wyjątkowy charakter tego wydarzenia udzielił się wszystkim; na twarzach gościły uśmiechy i jakby życzliwości było jeszcze więcej…
Wreszcie nadszedł ten moment i wyczekiwany gość przybył do nas. Oczywiście został przyjęty z ogromną radością i należytym szacunkiem. Czas jakby się zatrzymał… Wszystkie dzieci otrzymały paczki z prezentami; było kolorowo i smacznie. Oczywiście Mikołaj został poproszony o wspólne zdjęcia z dziećmi, było wspólne pozowanie i uściski. Były też obietnice powrotu św. Mikołaja za rok i deklaracje, że dzieci będą równie mocno i cierpliwie czekać.
I choć św. Mikołaj może wszystko, nie byłby aż tak hojny, gdyby nie jego nieocenieni pomocnicy: Rodzice, Dyrekcja oraz Przemyska Kongregacja Kupiecka.
Dziękujemy Wam wszystkim, którzy podzieliliście Wasze serca i środki finansowe. Dziękujemy za Wasze wsparcie. Przyjmijcie nasze wdzięczne serca.
Dziękujemy też Pani Elżbiecie Bernatek i Zespołowi z 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu za uświętnienie tego szczególnego dnia.
I Tobie dziękujemy Św. Mikołaju!

Losowe zdjęcie

34.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube