niedziela, 02 październik 2022

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

W głowie się nie mieści..

W dniu 19 listopada nasze obie grupy w Ośrodku odwiedził Franek. Postać równie tajemnicza co interesująca. Na pewno jest rozśpiewany i roztańczony, ponieważ wszedł na salę w rytm piosenki „Piosenka o głowie”. Dzięki niemu mogliśmy poznać ważną część ciała jaką jest głowa. W ramach projektu „Moje ciało – jako całość” nasza przygoda z budową anatamiczną człowieka zaczęła się od utrwalenia wraz z Frankiem wiedzy o głowie.

Pani Asia wraz z pomocą swojego asystenta Franka opisywała funkcje poszczególnych części głowy i twarzy, a my musieliśmy je rozpoznać na obrazku i wskazać na sobie. Ponieważ łatwiej jest zapamiętać ważne informacje w praktyce przystąpiliśmy do przyczepiania przygotowanych elemntów głowy do naszego rekwizytu specjalnie przygotowanego na tę okazje. Zwracallismy przy tym uwagę na ich miejsce położenia i ich funkcje. W trakcie zajęć wykorzystywaliśmy także lusterka do odwzorowania naszych prac na podobienstwo własnej twarzy. Lekcje zakończylismy podsumowaniem zdobytej wiedzy a Franek zapewnił nas, że to nie jego ostatnia wizyta, ponieważ jak każdy uczeń wie ludzkie ciało skrywa jeszcze wiele tajemnic, które w ramach naszego projektu będziemy wspólnie odkrywać.
P.S
Prezentowane zajęcia zostały przeprowadzone z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego z wyjątkiem momentów gdy prowadzący dla lepszego uświadomienia mimiki twarzy i wskazywania jej poszczególnych części zdjął maseczkę.

Losowe zdjęcie

5.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube