poniedziałek, 16 wrzesień 2019

  • Zbieramy środki na dalszą rozbudowę - windę
    w ramach akcji Kilometry Dobra 2019
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy: nakrętki, makulaturę, folię polietylenową
    Jak możesz - przekaż nam niepotrzebne materiały recyclingowe
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Wagary w jesiennym krajobrazie

02.10.2015 r.
O poranku opadła jesienna mgła, promienie słoneczne przebiły korony drzew, zapowiadając piękny, pełen blasku dzień. W pogoni dnia codziennego otuleni w ciepłe szale i kurtki postanowiliśmy wymknąć się po cichu z naszymi wychowankami szukać jesieni w parku.


W parku przywitała nas cisza jesiennej zadumy, zapach liści i opadłych z drzew kasztanów.  Postanowiliśmy się rozgrzać odwiedzając parkowe place zabaw, na których dzieciaki mogły sobie pofolgować.  Śmiechu i dobrej zabawy w sprawdzaniu swoich umiejętności było co niemiara. Jeden próbował wspiąć się na drabinki, drugi przejść po ruchomym mostku, trzeci próbował sił na huśtawce.
Oprócz wspólnych zabaw szukaliśmy śladów jesieni.  Natknęliśmy się na piękne babie lato, które swą srebrzystą nicią owinęło się wokół gałęzi. Wędrując parkowymi alejkami zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotografie. Krocząc po jesiennym dywanie liści udało nam się pozbierać trochę kasztanów, żołędzi i szyszek.   Szukając darów jesieni dotarliśmy na dróżkę prowadzącą do zamku, gdzie szerokimi  schodami którymi być może kroczył ze swoja świtą Król Kazimierz doszliśmy do bram zamku. W przepięknej ornamentowej altanie mogliśmy odpocząć i podziwiać  piękne widoki naszego kochanego Przemyśla.
Po krótkim odpoczynku powoli wróciliśmy z udanych wagarów na ciepły obiad do Ośrodka.                     

Opracowały:
mgr Agnieszka Wnorowska- zdjęcia
mgr Małgorzata Srogi

Losowe zdjęcie

47.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 79 8642 1155 2015 1506 7627 0015

Nasz Youtube