poniedziałek, 16 wrzesień 2019

  • Zbieramy środki na dalszą rozbudowę - windę
    w ramach akcji Kilometry Dobra 2019
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy: nakrętki, makulaturę, folię polietylenową
    Jak możesz - przekaż nam niepotrzebne materiały recyclingowe
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Obchody Dnia Godności


W tym roku już po raz 19. obchodziliśmy w Przemyślu Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. A tegoroczne obchody były wyjątkowe, bowiem Zarząd Główny naszego stowarzyszenia ogłosił 2018 rok – rokiem Wczesnej Interwencji.

Główne hasło tegorocznych uroczystości brzmiało "Wczesna interwencja drogą do rozwoju dziecka”. We wtorek 8 maja uroczystość rozpoczęła się na rynku starego miasta pod UM, gdzie zebrali się wszyscy zaproszeni goście, władze naszego województwa, powiatu i miasta oraz zaprzyjaźnione szkoły, instytucje i stowarzyszenia. Po części oficjalnej kolorowy korowód osób z niepełnosprawnością intelektualną wraz z gośćmi i rodzicami bądź opiekunami przeszedł ulicami Przemyśla. Dalszy ciąg obchodów naszego święta odbył się na Zamku Kazimierzowskim. Części artystycznej towarzyszyło przesłanie ,,Przyszłość zaczyna się dziś - nie jutro”, odnoszące się do roli i znaczenia wczesnej interwencji w zakresie wsparcia małego dziecka i jego rodzinny i zminimalizowania trudności rozwojowych, a może nawet ich całkowitego pokonania.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i możliwość bycia z nami w tym ważnym dla nas dniu. Szczególnie podziękowania składamy za ciepłe i dobre słowa, które otrzymaliśmy od władz województwa, powiatu i miasta .”Dobre słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia jednak ich echo jest nieskończone”.

pdf ico pdf ico pdf ico pdf ico pdf ico

Marek Kuchciński 

Marek Michalak 

Andrzej Matusiewicz 

Władysław Ortyl

Jerzy
Cypryś

Marszałek Sejmu Rzecznik Praw Dziecka Poseł na Sejm RP Marszałek Województwa Podkarpackiego Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Losowe zdjęcie

5.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 79 8642 1155 2015 1506 7627 0015

Nasz Youtube